امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶

تاریخ خبر : ۹۶/۰۵/۱۸
کد خبر : 103778
چاپ خبر :
گروه اجتماعی خبرگزاری بیان

انتخاب شهردار ، چهره سیاسی یا اجرایی، بومی یا غیر بومی

با نزدیک شدن به شروع کار شورای اسلامی دوره پنجم نکته ای که حائز اهمیت است و از بدو کار می توان حدس زد که آیا قاطبه شورا قصد خدمت دارند ویا از هم اکنون به دنبال اهداف حاشیه ای و سیاسی کاری هستند

به گزارش خبرگزاری بیان با نزدیک شدن به شروع کار شورای اسلامی دوره پنجم نکته ای که حائز اهمیت است و از بدو کار می توان حدس زد که آیا قاطبه شورا قصد خدمت دارند ویا از هم اکنون به دنبال اهداف حاشیه ای و سیاسی کاری هستند انتخاب شهردار است . شهردار و عملکرد آن در طول عمر خدمتی می تواند در بدو امر نشان دهنده تصمیم درست شواری شهر باشد تا شخص شهردار.
شهر گلپایگان بیشتر برای شهرداری مدیری نیاز دارد که هم به دور از سیاست زدگی از نظر اجرائی توان خود را مصروف خدمت به شهر کند وهم دارای شناخت خوبی از حیطه کاری خود باشد .اگر بومی و اهل شهرستان باشد که به کیفیت کار افزوده خواهد شد تجربه نشان داده هرگاه این پست دراختیار یک مدیر بومی قرار گرفته فرای نقاط ضعف به دلیل هم زبانی و شناخت محیط بهتر توانسته خدمت کند تا شخص دیگر و غریبه .
شاید یکی از انگیزه های مهم یک شخص بومی برای خدمت بهتر ،این نکته باشد که چون می داند به دلیل اینکه بعد از اتمام دوره مأموریت خود در شهرستان و درکنار همین مردم زندگی خواهد کرد تمام همت خود را بر خدمت تمرکز می کند و به دنبال نام نیک برای خود هم خواهد بود و چون می داند در بوته نقد کارهای خود قرار خواهد گرفت این فکر بر افکار دیگر غلبه خواهد کرد وانگیزه مضاعف خواهد داشت .ولی برعکس آن ، شخص غیر بومی اگر از جنس افراد سیاسی باشد اولین آسیب آن سیاسی شدن شهرداری و انعکاس آن در شورای شهر و ایجاد درگیریهای حاشیه ای و در نهایت عقب افتادن شهر خواهد بود که در طول عمر شوراها از این نمونه کم نداشته و به طورطبیعی وقتی وجه سیاسی فرد بر دیگر وجه ها غلبه کند جمع شدن افراد همسو وهم مشرب زمینه مشکلات خاص خود را ایجاد خواهد کرد و صورت ناخوشایندی را بوجود خواهد آورد .

شهرداری به دلیل نوع مأموریت خاص خود که بیشتر تخصصی بوده ومدیران آن باید تلاش کند که ضمن کاهش نارضایتی های مردمی و ارائه خدمات بتواند خدمتگذاری خوب باشند پس جای تلاش و تحرک است ، جوان بودن و خلاقیت یک مدیر می تواند عملکرد وی را دوچندان کند وشهرما بیشتر به چنین مدیرانی احتیاج دارد که کم از این گزینه ها نداریم .

واقعا شهر گلپایگان و در کل شهرستان سرشار از استعداد و توانمندی است اگر درست ببینیم و تصمیم بگیریم و اگر قضاوت موکلان در مورد وکیلان خود مهم است باید نهایت دقت در تصمیم گیری را بخرج داد.
نخبگان و اهل اندیشه شهرستان باید بجای سکوت برای کمک به منتخبین خود با ارائه ادله و برهان لازم نظرات خود را اعلام نموده تا ضمن سنجیدن تمام جوانب با آگاهی کامل این انتخاب صورت پذیرد .
گروه اجتماعی بیان

Cloob Facenama Afsaran Google plus Facebook Twitter artabaz Digg Stumble Upon
نظرات

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

تبلیغات