امروز : پنجشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶

تاریخ خبر : ۹۶/۰۲/۱۳
کد خبر : 98033
چاپ خبر :
استاندار گلستان:

۳۲ کارگر در عمق ۱۲۰۰ متری تونل معدن آزادشهر محبوس شده‌ند/مردم برای نجات این کارگران دعا کنند

استاندار گلستان با بیان اینکه بر اثر انفجار ۳۲ نفر در تونل به دام افتادند، افزود: بیش از یک‌هزار و ۲۰۰ متر تا یک‌هزار و ۳۰۰ متر عمق این تونل است.

1396021319393541510721234

به گزارش خبرگزاری بیان حسن صادقلو عصر امروز در گفت‎وگو با خبرنگاران اظهار داشت: متاسفانه شاهد حادثه تلخی در منطقه شهرستان آزادشهر و در یکی از معادن شمال شرق کشور هستیم.

وی تصریح کرد: به علت توقف واگن و لوکوموتیو در داخل تونل سهل‎انگاری از طرف یکی از تعمیرکاران اتفاق افتاد و جرقه‎ای ایجاد شد که منجر به انفجار در تونل معدن شد.

استاندار گلستان ادامه داد: عده‎ای که برای نجات افرادی که در داخل تونل رفته بودن به علت شرایط هوادهی با مصدومیت رو به رو شدند.

صادقلو افزود: خوشبختانه این افراد که برای نجات رفته بودند که نزدیک به ۴۲ نفر هستند همگی نجات پیدا کردند.

وی با بیان اینکه بر اثر این انفجار ۳۲ نفر در تونل به دام افتادند، افزود: بیش از یک‌هزار و ۲۰۰ متر تا یک‌هزار و ۳۰۰ متر عمق این تونل است.

استاندار گلستان بیان داشت: کارشناسان ایمنی معادن در کشور و دیگر افرادی که در راستای امداد و نجات فعالیت می‎کنند با حساسیت زیادی کار را دنبال می‎کنند تا از بروز حادثه‎ای جدید جلوگیری کنند.

صادقلو افزود: همه توان کارشناسی و تخصصی برای این نجات شکل گرفته و در حال حاضر گروه امدادی به عمق بیش از ۵۰۰ متری رسیده است.

وی با بیان اینکه در اقدام اولیه امدادگران توانسته بودند تا عمق ۸۰۰ متری نیز پیش بروند، گفت: امید داریم تا ساعات دیگر به معدنچیان به دام افتاده در تونل برسیم و از ملت ایران درخواست داریم برای نجات این کارگران دعا کنند.

منبع: تسنیم

Cloob Facenama Afsaran Google plus Facebook Twitter artabaz Digg Stumble Upon
نظرات

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

تبلیغات