امروز : پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲

تاریخ خبر : ۰۰/۰۷/۱۰
کد خبر : 122832
چاپ خبر :

نخستین قرص ضد کرونا/ کاهش 50 درصدی خطر مرگ

شرکت داروسازی آمریکایی «مرک» ادعا کرده که موفق به ساخت نخستین قرص ضد کرونای جهان به نام «مولنوپیراویر» شده است که بستری شدن و مرگ و میر را به نصف کاهش می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری بیان به نقل از سی‌جی‌تی‌ان، شرکت داروسازی آمریکایی «مرک»(Merck) ادعا کرده که موفق به ساخت نخستین قرص ضد کرونای جهان به نام «مولنوپیراویر» (molnupiravir) شده است که بستری شدن و مرگ و میر را به نصف کاهش می‌دهد.

 این دارو به شکلی طراحی شده که در کدهای ژنتیک ویروس اختلال ایجاد می‌کند و اولین داروی کووید ۱۹ است که از طریق دهان وارد بدن بیمار می‌شود.

شرکت مرک اعلام کرده، به زودی از مقامات بهداشتی در ایالات متحده و سراسر جهان درخواست استفاده از آن را می‌کند و اگر توسط نهادهای نظارتی تصویب شود، این اولین قرصی است که برای درمان کووید ۱۹ ساخته شده و یک سلاح کاملاً جدید و آسان برای مقابله با ویروس کروناست.

ویلیام شافنر، متخصص بیماری‌های عفونی در دانشگاه وندربیلت می‌گوید: «مولنوپیراویر به ما این امکان را می‌دهد تا تعداد بیشتری از افراد را خیلی سریع‌تر درمان کنیم، ضمن اینکه این یک روش ارزان است».

اندرو پکوز از دانشگاه جانز هاپکینز پیش بینی کرد واکسن‌ها و داروهای ضد ویروسی در نهایت با هم برای محافظت در برابر بدترین اثرات کووید ۱۹ مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

Cloob Facenama Facebook Twitter artabaz Digg Stumble Upon
نظرات

دیدگاه شما

تبلیغات