امروز : دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳

تاریخ خبر : ۰۲/۰۶/۰۶
کد خبر : 123667
چاپ خبر :

‌نشست خبری فرماندار شهرستان گلپایگان با اصحاب رسانه شهرستان

#به-گزارش-خبرگزاری-بیان-گلپایگان : در روزدوشنبه ششم شهریور ماه ۱۴۰۲ در محل سالن جلسات فرمانداری شهرستان نشست خبری فرماندار ،معاونین و بخشدار گلپایگان با اصحاب رسانه برگزار شد .

در این جلسه دکتر عسگریان فرماندار شهرستان گلپایگان ضمن تبریک هفته دولت، گرامیداشت یاد شهدا و عرض تسلیت به مناسبت ایام اربعین حسینی گفت : حدود دو سال از عمر دولت سیزدهم می گذرد، دولتی که در نشر شعائر انقلاب و خدمت رسانی به مردم تلاش می‌کند، تا بتوانند باری از مشکلات مردم بردارند .

وی با توجه به تنگناها و کم کاری و خلأهای هایی که در دوره های قبل وجود داشته بیان داشت : باید این خلأها و کم کاریها در رٱس امور قرار بگیرد.

فرماندار شهرستان گلپایگان با بیان اینکه علیرغم مشکلات را پشت سر گذاشته و به قله نزدیک شدیم،اظهار داشت :مسئولان باید شبانه روز تلاش کنند و نباید دچار کاهلی و سستی بشوند و در شهرستان گلپایگان خدا را شاکریم که توفیق خدمتگزاری به ما داده شده است.

عسگریان با اشاره به اینکه مردم شهرستان گلپایگان ولایتمدار، قدردان و آگاه هستند بیان داشت : باید قدردان این مردم بود و با توجه به وفاق و همدلی بین ائمه جماعات، نماینده شهرستان و مسئولین در سطح شهرستان وجود دارد، در هر شرایطی تمام هم و غم خود را برای پیشرفت شهر و رفع مشکلات انجام داده تا گره ای از مشکلات شهرستان را باز کنند، که الحمدالله به توفیقات خوبی نائل شدیم.

فرماندار شهرستان گلپایگان با اشاره به اقدامات صورت گرفته در شهرستان گلپایگان خاطر نشان کرد : بحث تأمین امنیت در شهرستان که باکمک و همکاری مردم و اعضای شورای تٱمبن انجام و کاهشی بودن نرخ جرایم که شهروند احساس امنیت داشته باشد .

عسگریان اذعان داشت:در حوزه مسایل اقتصادی در شهرستان تمام تلاش است بوده واحد تولیدی در شهرستان تعطیل نشود و هیچ فردی بیکار نشود.

وی گفت: با توجه به آمار رسمی نرخ اشتغال شهرستان افزایش داشته نرخ بیکاری کاهشی بوده طوری که برخی جاها با کمبود نیروی کار مواجه شدیم .

وی با اشاره به اینکه در حوزه کشاورزی بیشترین موضوع مربوط به آب منطقه بود گفت :بیش از 30 درصد آب از سد کوچری با بیش از 41 میلیون متر مکعب رها سازی داشتیم به ویژه در منطقه دشت شمال در بحث و توزیع آب که شاهد حداقل اعتراض کشاورزان بودیم و امسال در تولید گندم نسبت به سال گذشته بیش از 3 برابر بوده است.

وی در ادامه بیان داشت : تلاش کردیم محصولات غیر استراتژیک مثل تنباکو کمتر باشد و با توجه به مرغوبیت بسیار بالای گندم شهرستان و نیاز شهرستان و کشور سعی شده صد درصد گندم تولیدی به سمت کارخانه آرد برود.

عسگریان در رابطه با بحث نهضت آسفالت که در خیلی از روستا ها و شهر ها اتفاق افتاده بیان داشت : تمام تلاش ما در این است که کوچه های خاکی در سطح شهر و روستا نداشته باشیم و روکش آسفالت های بین شهری انجام شده است و احداث میادین جدید داشته باشیم .

وی با توجه به اینکه در هفته دولت قرار داریم اظهار داشت :
25 پروژه عمرانی، با اعتباری بالغ بر 225 میلیارد تومان، بوده که شاهد افتتاح و بهره‌برداری این پروژه ها بودیم .

وی با بیان اینکه در حوزه مسکن که از مطالبات اصلی مردم بحث ساخت مسکن د ر شهرستان و کشوراست عنوان کرد: متاسفانه در حوزه انبوه سازی تعطیل شده که در دو فاز اقدام که فاز اول با 56 هکتار، معابر اصلی و فرعی ساماندهی وشروع به عملیات ساخت و ساز شده است و با وجود مطالبات در این بحث، سرعت بیشتری به ساخت و ساز در این حوزه داده و با توجه به ابلاغیه جدید بتوانیم تسهیلات بیشتری را داشته باشیم.

عسگریان گفت : فاز دوم سایت246 هکتاری در منطقه بالا دست هواشناسی است واگذاری ویلایی که امیدواریم هر چه زودتر این طرح تهیه و آماده سازی بشود که بتوانیم بصورت تک پلاک به متقاضیان داشته باشیم .

وی با اشاره به اینکه درحوزه بهداشت و درمان مخصوصا در تأمین پزشک متخصص تلاش شده و اقدامات خوبی صورت گرفته است گفت: امکانات مورد نیاز بیمارستان امام حسین با پیگیری نماینده تخصیص پیدا کرده و همچنین در بیمارستان حضرت آیت الله گلپایگانی اتفاقات خوبی در حال رقم خوردن است و امیدواریم بخش های جدید و امکانات آن را استفاده کنند.

وی در مباحث فرهنگی با کمک ائمه جمعه در سطح شهرستان برنامه های فرهنگی خوبی در سطح شهرستان برگزار شده اذعان داشت : سعی شده این برنامه ها مردمی باشد و کمتر سمت و سوی اداری داشته باشد، به صورت هدفمند و با داشتن شناسنامه فرهنگی بتوانیم موضوعات را پیش ببریم.

فرماندار شهرستان گلپایگان استخر را که مطالبه اصلی مردم است و متاسفانه به دلیل کم کاری های قبلی نتوانستیم اقدامی آنچنانی انجام بدهیم تصریح کرد: تمام تلاش و هدف این است که شهرستان از حالت تک استخری بیرون بیاوریم کلنگ زنی دو استخر غیر از استخر فعلی را داریم‌؛ مجموعه سرپوشیده پارک آبی گلشهر که به دلیل اختلافاتی ورود پیدا کردیم و مشکلات آن در حال حل شدن است، امیدواریم در آینده نزدیک ادامه عملیات عمرانی را در استخر فعلی داشته باشیم و همچنین کارهای اداری بازسازی استخر شاهد،حدود 10 ماه زمان برده، متاسفانه زمانی که پروژه روی سایت اداره ورزش و جوانان رفت، هیچ کدام از سرمایه‌گذاران، حاضر به سرمایه گذاری در این مهم نشدند و از طریق اداره کل، پیگیر شدیم و جلسه ای که دکتر خاتمی با وزیر ورزش برگزار کردند تمام تلاش این است که تابستان سال آینده مردم از استخر استفاده کنند.
فرماندار در خصوص آب شرب که از مهمترین دغدغه های مردم شهرستان بود اذعان داشت : برای آب شرب اتفاقات خوبی افتاد که ۴۰ میلیارد تومان برای تصفیه خانه، هزینه شدتا کیفیت آب بالا برود و دستگاه اوزون که اعتبار آن تأمین شده و در آینده ای نزدیک در تصفیه خانه نصب خواهد شد تا مشکلات سال‌های قبل را که به دلیل کم شدن آب سد کوچری باعث بو و طعم بد آب شرب شده بود نداشته باشیم.

وی گفت : در رابطه با نصب فیبر نوری درصدد هستیم با قراردادی با مجموعه شهرداری گلپایگان و پیگیری از طریق وزارت ارتباطات تا تمام شهر گلپایگان،گوگد،گلشهر و روستاها را به فیبر نوری مجهز کنیم.

✍️خبرنگار : اکرم محمدی

Cloob Facenama Facebook Twitter artabaz Digg Stumble Upon
نظرات

دیدگاه شما

تبلیغات