امروز : پنجشنبه ۷ مهر ۱۴۰۲

تاریخ خبر : ۰۲/۰۵/۲۲
کد خبر : 123584
چاپ خبر :

✅رضایت مندی ۸۵ درصدی مردم شهرستان گلپایگان از مأمورین نیروی انتظامی

نشست خبری فرمانده نیروی انتظامی شهرستان گلپایگان با اصحاب رسانه شهرستان

دانلود فیلمhttp://

به گزارش خبرگزاری بیان گلپایگان : روز سه‌شنبه ۱۷ مردادماه در نیروی انتظامی شهرستان گلپایگان نشست خبری با اصحاب رسانه برگزار شد.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان گلپایگان ضمن تبریک روز خبرنگار بیان داشت : امروز خبرنگاران با رسالت ارزشمندی که دارند می‌توانند خط مقدم جهاد تبیین و نهضت روشنگری را ایفای نقش کنند؛ که انصافاً اهتمام ویژه‌ای در این قضیه صورت گرفته است.

وی گفت: پلیس دنبال کار تبلیغی و نمایشی نیست اما آگاهسازی مردم از ماموریت‌های پلیس؛ می‌تواند در همراه سازی، جلب مشارکت و هم افزایش مردم با پلیس بسیار کارساز باشد که انشاالله این امر مهم با همکاری روزافزون اصحاب رسانه و مجموعه انتظامی محقق خواهد شد.

محمدی گفت: امروز پلیس یک نهاد انقلابی و برخواسته از مردم است و رسانه‌ها می‌توانند با ظرفیت و پتانسیل خوب خودشان فرهنگ سازی در کاهش جرائم داشته باشند و مردم بایستی بدانند چگونه از اموال خودشان نگهداری و مراقبت کنند.

فرمانده نیروی انتظامی بیان داشت: امروز فرهنگ اطاعت پذیری از قانون، اجرای دقیق مقررات، توجه به توصیه‌های پلیس‌‌‌؛ بایستی در ذهن مردم با آموزش‌های مکرر و مستمر نهادینه شود که این امر تسهیل در امور، نظم در جامعه، کاهش در جرایم که در نتیجه آرامش و آسایش را در پی خواهد داشت.

وی با تاکید بر اینکه امنیت خط قرمز پلیس است اظهار داشت : اجازه نخواهیم داد اراذل و اوباش موجب تشویش اذهان عمومی و اخلال در نظم عمومی و جولان در سطح معابر شوند.

محمدی در ادامه اذعان داشت : در چهار ماهه امسال، ۸۴۱۴ مورد تماس با فوریت‌های ۱۱۰ نیروی انتظامی گلپایگان برقرار شده که نسبت به مشابه سال گذشته ۷درصد افزایش داشته است.

محمدی گفت : امسال ۲۲۷۲ مورد گزارش تصادفات و رفع ترافیک به پلیس راهور گزارش شده که نسبت به سال گذشته ۲۶ درصد افزایش داشته است.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان ضمن اشاره به کاهش ۱۲ درصدی گزارشات نزاع و درگیری در شهرستان گلپایگان گفت: امسال تصادفات درون‌شهری ۱۲۸۰مورد ثبت شده که ۱۷ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

وی عنوان کرد : گزارش تصادفات برون شهری به فوریت‌های ۱۱۰ پلیس ۱۸ درصد افزایش داشته و میانگین حضور پلیس در مأموریت‌های ۱۱۰با وجود ترافیک ها و بعد مسافت‌ به کمتر از ۱۰ دقیقه رسیده است.

وی گفت: امسال تاکنون ۱۳ مرحله طرح امنیت محله‌محور به منظور پاکسازی ۲۴ منطقه آسیب‌پذیر شهرستان در زمینه دستگیری معتادان متهاجر و سارقین باسابقه اجرا شد که اجرای این امر مهم موجب کاهش ۳ درصدی سرقت و ۲ درصدی کشفیات در شهرستان شد.

محمدی با اشاره به همکاری مردم با نیروی انتظامی عنوان کرد : امسال شاهد کاهش ۲۸ درصدی سرقت منازل، کاهش ۸۲ درصدی سرقت خودرو، کاهش ۳۱ درصدی سرقت موتورسیکلت ، کاهش ۵۰ درصدی کیف‌قاپی ، کاهش ۲۶ درصدی سرقت از اماکن خصوصی و کاهش ۳۵ درصدی سرقت داخل خودروها بودیم.

وی گفت :افزایش ۲۰۰ درصدی کشفیات سرقت از مغازه‌ها و احشام و افزایش ۶۰ درصدی کشف سرقت منزل، و افزایش ۱۰۰ درصدی کشف سرقت کیف‌ قاپی از دیگر اقدامات نیروی انتظامی شهرستان گلپایگان بوده است.

فرمانده انتظامی گلپایگان با اشاره به افزایش ۱۵ درصدی دستگیری اتباع بیگانه بیان داشت : امسال سرقت‌های خرد ۷۳ درصد و در مجموع کشفیات مواد مخدر ۵۳ درصد افزایش داشته؛ که سرقت های خرد بیشتر در خانه های خالی از سکنه و باغات بدون حفاظ اتفاق می‌افتد.

محمدی گفت : از ابتدای سال تاکنون تشکیل پرونده‌های قضائی ۵ درصد کاهش و ۲۲۴ پرونده کلاهبرداری اینترنتی با عنوان برداشت مالی و دسترسی غیرمجاز به داده‌های بانکی به ارزش ریالی بالغ بر ۵۴ میلیارد ریال تشکیل شده است که تاکنون ۳۶ میلیارد ریال اموال شناسایی و به مالباختگان برگشت داده شده است.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان گلپایگان اظهار داشت:یکی از موضوعاتی که پلیس رصد می‌کند؛ بحث خدمات قضایی در کلانتری‌ها، پایگاهها و پلیس‌های تخصصی می باشد که از ابتدای سال تا نیمه مرداد ماه ۱۴۰۲، تشکیل پرونده های قضایی با توجه به فرهنگ سازی در سطح شهرستان، باکاهش رو به رو شده و ۲۷۵۳ فقره گردنده قضایی تشکیل شده که اکثر آن به نتیجه رسیده و مابقی در حال رسیدگی می‌باشند.

وی با اشاره به کاهش ۶ درصدی پرونده پلیس قضایی عنوان کرد:کلانتری ۱۱ عمده پرونده ها رسیدگی می‌شود ۵ درصد ، در کلانتری شهر گوگد ۱۰درصد، در کلانتری شهر گلشهر۳ درصد و کلانتری پاسگاه سعیدآباد ۱۰ درصد کاهش داشته است.

وی گفت :اقداماتی که طی دوسال اخیر در فراجا انجام شده بحث مشاوره باهدف مشاوره و سازش دادن به پرونده های اولیه؛ تصادفات، نزاع و حتی پرونده های خشن در کلانتری‌ها است بیان داشت : یکی از کارشناسان بسیار خوب استانی مستقر در کلانتری ۱۱ با اقدامات خیلی خوبی که انجام داده در سال ۱۴۰۲ نسبت به سال گذشته افزایش ۷۰ درصدی سازش در پرونده های قضایی داشته است.

محمدی از افزایش ۱۹۴درصدی پرونده‌های قضایی در پلیس فتا نسبت به مشاور سال قبل خبر داد و گفت : امسال ۱۷ پرونده کالای قاچاق تشکیل شده که نسبت به سال گذشته ۴۲ درصد افزایش داشت.

وی در خاتمه با اشاره به نظرسنجی استانی و شهرستانی اقدامات پلیس بین مردم گفت:رضایتمندی مردم ازبرخورد خوب و اجرای دقیق قانون و حضور مامورین پلیس در شهرستان ۸۰الی ۸۵درصد است.

در پایان مراسم از تلاش‌های خبرنگاران شهرستان گلپایگان با اهدای لوح تقدیر و هدایا تجلیل به عمل آمد

✍️خبرنگار اکرم محمدی

Cloob Facenama Facebook Twitter artabaz Digg Stumble Upon
نظرات

دیدگاه شما

تبلیغات
  • مهدی شیخی: بسمه تعالی : خون شهدا با رفتار و کردار ما پایمال ن...
  • زهرا: سلام اقا سید? همین الان اتفاقی با شما اشنا شدم. از...
  • احمدعلی: سید جان سلام منم خانمم کنیز حضرت زهراست به تو مت...
  • زینب: سلام...
  • : با سلام خدمت سهید بزرگوار که به نام مادرشان خانم ح...
  • ملیحه: سلام سید بزرگوار میدونم که شما شهدا خیلی پیش خدا آ...
  • ناشناس: ولا تحسبن الذین قتلو ۰۰۰۰ انان که کشته میشوند مرد...
  • : عالی بود...
  • فاطمه: سلام و درود خداوند بر امام و شهدا ای شهید بزرگوا...
  • : خدا قوت...
  • کبری: سلام ای شهیدان ومردان پاک راه خدا سلام مارابه سرو...
  • ریحانه فراست: زهرا فراست هم محله ای ما هست ✌?✌?✌?????...
  • رضا فیروزی: الان 3روزه تو مجلس بحث سر وزارای پیشهادی است/اکثر ...
  • محمدرضا عبیری: گلپایگان...
  • رضا فیروزی: متاسفانه این مردم حالیشون نیست/دیشب دربعضی هیتها ا...
  • : اقا سید تو رو به مادرت زهرا حاجت من را هم بده بچه ...
  • : سلام من یکی از شاگرداشون هستم واقعا بهترین معلم د...
  • : سلام بر شهدا سلام بر بیدار دلان راه نور راه روشن د...
  • م ف: سلام بر شهید بزرگوار آقا سید مجتبی علمدار آقا به ...
  • محمدرضای: استاد درود من یکی از شاگردان تان بودام...
  • : شهید سید مجتبی علمدار ای یار خوب امام زمان سلام من...
  • فاطمه: سلام چندسال بودخیلی دوست داشتم برم مزار شهید علمدا...
  • یه ملتمس ب دعا: بسم الرب الشهدا و الصدیقین. چند وقت پیش کرامتی ا...
  • صديق: با سلام بهتر نيست جناي نيكخواه نظرات رو هم درج مين...
  • صديق: با سلام وقبولي طاعات وعبادات جناب اقاي نيكخواه ومج...