چاپ خبر

خبرگزاری بیان گلپایگان

ساعت‌ها از راهپیمایی میلیونی مردم گذشت؛ بی‌بی‌سی همچنان ساکت

به گزارش خبرگزاری بیان؛  مردم ایران امروز در شهرهای مختلف حضور پررنگ و گسترده‌ای در راهپیمایی سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران داشتند.

حضور مردم به حدی بود که رسانه‌های متعددی در جهان، حتی رسانه‌های اسرائیلی، مجبور به پوشش این رخداد شده و از آن با عناوینی چون راهپیمایی میلیونی و صدها هزار نفری یاد کردند.

در این میان شاید به غیر از رسانه‌های سعودی و اماراتی، تنها بنگاه خبرپراکنی که ترجیح داده در برابر این حضور گسترده سکوت پیشه کند شبکه سلطنتی بی‌بی‌سی انگلیس است. تا لحظه تنظیم این خبر، سرویس انگلیسی این شبکه هیچ خبری در این زمینه منتشر نکرده، گویی امروز هم روزی عادی در خیابان‌های تهران و شهرهای دیگر بوده است.

این در حالی است که در جریان آشوب‌های ماه گذشته در برخی شهرهای ایران، بی‌بی‌سی از رسانه‌های پیشتاز در پوشش اخبار بوده و تحولات مربوط به این ناآرامی‌ها را لحظه به لحظه و گاها با استناد به تصاویر تایید نشده، منتشر می‌کرد.

رویکرد دوگانه این شبکه در قبال تحولات ایران بار دیگر این واقعیت را یادآوری می‌کند که بی‌بی‌سی بر خلاف شعار بی‌طرفی، به جای ارزش‌های اخبری، سیاسی‌کاری را در صدر دستور کار خود قرار داده و اخبار را زمانی پوشش می‌دهد که در پازل مد نظر این شبکه جایی داشته باشد.

منبع: فارس

ثبت شده در سایت خبرگزاری بیان گلپایگان
کد خبر : 110972 و در روز یکشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۸:۴۹
2018 copyright.