امروز : چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷

تاریخ خبر : ۹۷/۰۲/۱۸
کد خبر : 114673
چاپ خبر :

واکنش دادستان کل کشور به اظهارات رئیس جمهور؛ ‌مسئولیت انسداد تلگرام بر عهده قوه قضائیه است‌

دادستان کل کشور گفت: اخیراً از سوی رئیس‌جمهور محترم مطلبی در صفحه اینستاگرام منتشرشده و ذیل آن به این نکته اشاره‌شده بود که گویا ضمیر و مخاطب آن به رهبری معظم انقلاب برمی‌گشت، اما واقعاً چنین نبوده که مقام معظم رهبری دستور مسدود کردن را داده باشند.

به گزارش خبرگزاری بیان؛ به نقل از مرکز خبر حوزه،حجت‌الاسلام‌ والمسلمین منتظری در جمع اساتید و نخبگان بسیجی حوزه علمیه قم، با تأکید بر ضرورت توجه به قرآن و عمل به آن در جهاد کبیر با دشمنان اسلام اظهار داشت: اساتید و نخبگان بسیجی حوزه در سنگر جهاد کبیر با دشمن هستند و در این مسیر باید به قرآن تمسک بجویند.

وی افزود: شما روحانیون در سنگر جهاد کبیر نگاهبانان و پاسداران جامعه اسلامی در مقابل یورش دشمن هستید، دشمن به جد برای حمله به ارزش‌های دینی کشور و انقلاب ما آماده و در این راه از اتاق‌های فکری که فراهم کرده و کارشناسان قوی و توانمندی که از سراسر دنیا ازجمله ایران در انگلیس، آمریکا و دیگر کشورها گرد هم آورده بهره می‌گیرد.

دادستان کل کشور با اشاره به اینکه دشمن به این نتیجه رسیده که حمله نظامی کارساز نیست و ارمغانی جز شکست برایشان ندارد، گفت: باید آگاه باشیم که تمام میلیاردها دلاری که رئیس‌جمهور آمریکا برای مقابله با نظام جمهوری اسلامی اختصاص داده و می‌دهد، همه‌اش هزینه توپ و تانک نبوده و نیست و دشمن از دو منفذ اقتصاد و فرهنگ قصد نفوذ دارد و ما مصادیق فراوانی دراین‌باره داریم و می‌دانیم که دشمن به دنبال ضربه زدن به اقتصاد کشور ماست.

وی با تأکید بر اینکه امروز بزرگ‌ترین مشکل جامعه ما اقتصاد است افزود: متأسفانه بسیاری از آسیب‌های جامعه نیز منشأ اقتصادی دارد.

این مقام قضایی با اشاره به اینکه نفوذ دشمن، مسئله‌ای بسیار جدی است و برنامه این نفوذ محدود هم نیست گفت: این‌طور نیست که تصور کنیم دشمن، تنها قصد نفوذ در بدنه دولت و امور اجرایی کشور را دارد، نفوذ دشمن در همه‌جا حتی در میان حوزه‌های علمیه هم در حال برنامه‌ریزی است و وجود بعضی پرونده‌ها که در حال رسیدگی به آن بوده و هستیم علائم و نشانه‌های آن است.

دادستان کل کشور با اشاره به اینکه یکی دو جریان انحرافی فکری در حوزه‌های علمیه و با حمایت و پشتیبانی مالی دشمنان قصد دارد در حوزه‌ها نفوذ کند و با این تأکید که “البته دادگاه ویژه روحانیت با قاطعیت با آن برخورد خواهد کرد و ابایی از این مسئله ندارد” گفت: البته این جریانات فکری انحرافی و نفوذی را نباید لزوماً صبغه قضایی بدهیم، روحانیت و بزرگان حوزه درعین‌حال باید به دنبال مقابله منطقی، علمی و حوزوی با این جریانات فکری و سیاسی باشند.

دادستان کل کشور با طرح این پرسش که پول‌های هنگفت این جریان‌های نفوذی از کجا می‌آید و چگونه در لندن و کشورهای مختلف منطقه خرج می‌شود تصریح کرد: وقتی از موضوع نفوذ صحبت می‌کنیم لزوماً به معنای جاسوسی نیست، فرد نفوذی گاهی کاری می‌کند که هویت انقلابی ما و هویت اسلامی جامعه را سلب کند.

منتظری با تأکید بر اینکه در کشور ما بعضی نهادها، ازجمله قوه قضاییه، سپاه، نیروی انتظامی و غیره به‌صورت بسیار فراگیر و غیرمعمول مورد هجمه دشمن قرار می‌گیرند و باید دید دلیل و پشت‌صحنه آن چیست اظهار داشت: البته ما نمی‌گوییم در این نهادها اشکالی وجود ندارد اما شما میزان هجمه‌ها را ببینید، شما به‌عنوان روحانی و افرادی که باید مسائل را برای مردم تبیین کنید باید بدانید که علت تهاجم به قوه قضاییه چیست و باید بدانید که در صفحات روزنامه‌ها و فضای مجازی خبری چه کارها که علیه قوه قضاییه نکرده‌اند.

وی افزود: دشمنان به جد به میدان آمده‌اند و ما از پشت پرده آن‌ها خبر داریم و می‌دانیم و شما هم بدانید که عده‌ای از این جریانات هیچ اعتقادی به ارزش‌های دینی، اسلام و نظام ولایی ندارند.

منتظری با اشاره به اینکه نظام اسلامی ایران تجربه موفق ۴۰ ساله در مقابل توطئه‌های دشمنان و نفوذ آنان دارد به موضوع تلگرام و آثار سوء آن در جامعه نیز اشاره کرد و گفت: از حدود یک سال و نیم پیش بحث این پیام‌رسان در شورای عالی فضای مجازی مطرح بود و گاهی هم حتی به جدال و دعوای لفظی می‌رسید، اکثر اعضا موافق بستن بودند اما بعضی خیر، و رئیس شورا هم به دلایلی موافق انسداد نبود.

دادستان کل کشور درباره مطالبی در خصوص اینکه مقام معظم رهبری موضوع فیلتر تلگرام را مطرح کرده‌اند گفت: اخیراً از سوی رئیس‌جمهور محترم مطلبی در صفحه اینستاگرام منتشرشده و ذیل آن به این نکته اشاره‌شده بود که گویا ضمیر و مخاطب آن به رهبری معظم انقلاب برمی‌گشت، اما واقعاً چنین نبوده که مقام معظم رهبری دستور مسدود کردن را داده باشند.

وی افزود: دو ماه قبل در جریان بازدید از دادسرای رسیدگی به جرائم رایانه‌ای در تهران به من اعلام شد که ۱۲ هزار پرونده در این دادسرا در جریان رسیدگی است که ۵۰ درصد آن مستقیماً مربوط به جرائم در بستر اینترنت و رایانه است و ۷۰ درصد این پرونده‌ها هم به نتیجه نرسیده‌اند چراکه نمی‌توانیم افرادی را که از آن‌ها شکایت شده پیدا کنیم و دسترسی به تلفن و آدرس آنان امکان ندارد.

دادستان کل کشور گفت: در چند مورد از وزیر محترم ارتباطات خواستم که اطلاعات مربوط به متهمین را از مدیر تلگرام بخواهید، اما این فرد همکاری نکرده بود و حاضر نشده بود هیچ اطلاعاتی به وی بدهد.

وی تأکید کرد: قوه قضاییه وقتی می‌بیند تلگرام این‌گونه بستر جرم و جنایت شده و هیچ راهی جز مسدود کردن آن نیست، آیا باید آن را رها کند یا اینکه باید در اجرای وظایف و مسئولیت‌های قانونی قوه قضائیه اقدام لازم صورت داد.

دادستان کل کشور ابراز کرد: برخی‌ها در این مورد مسائلی را مطرح کردند که قابل‌قبول نیست ولی شرایط کشور اقتضاء می‌کند یا سکوت کنیم و یا با تدبیر عبور کنیم تا در موقع مناسب پاسخ مطالب غیر صحیح داده شود.

منتظری گفت: اما امروز مسئولیت این اقدام را قوه قضائیه پذیرفته و انتساب آن به رهبری معظم انقلاب به‌هیچ‌وجه صحیح نیست.

Cloob Facenama Afsaran Google plus Facebook Twitter artabaz Digg Stumble Upon
نظرات

دیدگاه شما

تبلیغات
  • رضا فیروزی: جناب مرادی برای رفتن به اداره ارشاد 4تاراه است 1/...
  • سید محمد رصا هاشمی: سلام اقای نیکنامی من مایل به تماس با شما هستم خیلی...
  • رضا فیروزی: بعنوان یک کمتوان شدیداً به این حرکت بیان اعتراض دا...
  • مبینا سهرابی: سلام ممنون من اشنا خانواده شهید هستم وسعید ابادی ا...
  • رضا فیروزی: آقاجان بنظرم فراگیر ومد شده(وقتی نمی تونن جواب بدن...
  • رضا فیروزی: چی بگم؟؟؟؟!!!!!!(پنهان خورید باده که تعزیرمیکنند)ب...
  • رضا فیروزی: چه جالب!!!آقابجای پاسخ به سوال وییگیری جشنواره کب...
  • رضا فیروزی: 3ماه وشایدهم بیشتر است که از جشنواره کباب میگذرد و...
  • محمدحسين مومني: خداقوت برادر،دست مريزاد بسيجي...
  • رحمان محمدی اصل: از قوه محترم قضائیه بخاطر محاکمه علنی برخی از متهم...
  • parsa: از ایشان انتظاری بیش از این نبود...
  • رضا فیروزی: بنده درپی نفدشخصیت هنری مرحوم اخوان نیستم امااین ...
  • بنده سراپا تقصیر خدا: "اللهم عجل لولیک الفرج" حضرت امام خمینی(س-ره) فرم...
  • رضا فیروزی: ضمن تشکرازبیان بخاطرآگاه کردن انسانهای واقعی ...
  • رضا فیروزی: بختیار راست میگه!!!!!!!!چرا نمیزاریدسر مردموشیره ب...
  • امجدی: امروز جای مرجع بزرگ و فقیه صمدانی مرحوم آیت الله ا...
  • ستاره بخشنده: سلام . اون همه هزینه ای که از مردم و از کبابی ها ...
  • رضا فیروزی: سلام وباتشکر از امام جمعه اگاه وفهیم(الهی100هزار م...
  • رضا فیروزی: سلام/برگزاری این جشنواره هیچ فایده ای برای شهرندار...
  • رضا فیروزی: سلام/برگزاری این جشنواره (جشنواره کباب)هیچ فایده ا...
  • رضا فیروزی: جناب بختیارنماینده محترم!!!!!!!!!!! پیمان نامه(...
  • زهرا: سلام بر شما پدرمهربان :این شعر زیبا برای دل من نوش...
  • رضا فیروزی: به عنوان یک معلول فعال درعرصه هنر(شعرونویسندگی) وو...
  • رضا فیروزی: تابعضیهادست ازاین بگو مگوها وحرفای خاله زنکی برندا...
  • قاسم اشراقی گلپایگانی: دوست عزیز جناب آقای ابراهیمی از اینکه مرتب مرا به ...