امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷

تاریخ خبر : ۹۶/۱۲/۱۳
کد خبر : 112079
چاپ خبر :
وزارت دفاع روسیه گزارش داد

گروه‌های مسلح مورد حمایت غرب، به آتش بس پایبند نیستند

وزارت دفاع روسیه با انتشار گزارشی اعلام کرد که گروه‌های مسلح و تروریستی در شرق دمشق و استان‌های شمالی بارها توافق آتش بس را نقض کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری بیان؛ وزارت دفاع روسیه می‌گوید تروریست‌ها و گروه‌های مسلح مورد حمایت غرب و آمریکا توافق آتش‌بس در سوریه را بارها نقض کرده‌اند.

بنابر اعلام شبکه «راشای تودی»، وزارت دفاع روسیه شامگاه شنبه با انتشار گزارشی درباره توافق آتش بس جدید در سوریه تأکید کرد که گروه‌های مسلح در ریف‌ استان‌های حلب، لاذقیه و غوطه شرقی شهر دمشق این توافق را زیر پا گذاشته‌اند.

در این گزارش آمده است، گروه‌های مسلح در غوطه شرقی مانع از خروج افراد غیر نظامی از این منطقه شده و تک‌تیراندازهای این گروه‌ها گذرگاه‌های انسانی ایجاده شده را مرتب زیر نظر دارند و کسانی را که قصد خروج دارند، هدف قرار می‌دهند.

وزارت دفاع روسیه و ارتش سوریه برای سهولت در خروج افراد غیر نظامی به مناطق امن، ۸ گذرگاه انسانی در غوطه شرقی در نظر گرفته‌اند و هر روز به مدت ۵ ساعت توافق آتش بس اجرا می‌شود.

براساس گزارش وزارت دفاع روسیه، گروه‌های مسلح و تروریستی در ۲۴ ساعت گذشته ۶۴ گلوله خمپاره به محله‌های شهر دمشق شلیک کرده‌اند.

وزارت دفاع روسیه می‌گوید گروه تروریستی جبهه النصره (شاخه القاعده در سوریه) قصد دارد با هدف قرار دادند کامیون‌های حامل کمک‌های انسان دوستانه، ارتش سوریه را عامل این حملات معرفی کند.

شورای امنیت سازمان ملل متحد شنبه هفته گذشته برای بررسی طرح مشترک کویت و سوئد در خصوص شرایط غوطه تشکیل جلسه داد و اعضای این شورا به اجماع با آتش بس ۳۰ روز در سرتاسر سوریه موافقت کردند.

دولت سوریه بعد از نقض مکرر توافق «مناطق کاهش تنش» از سوی گروه‌های تروریستی و مسلح در غوطه شرقی عملیاتی را برای پایان دادن به حملات خمپاره‌ای و راکتی آن به محلات شهر دمشق شروع کرده است.

ارتش سوریه روز شنبه (امروز) موفق شد از محور شرق «غوطه شرقی» پیشروی کرده و ۴ روستا و شهرک را در این منطقه آزاد کند(جزئیات بیشتر).

از سوی دیگر، دولت سوریه و وزارت دفاع روسیه به کرات هشدار داده‌اند که تروریست‌ها قصد دارند در غوطه حمله شیمیایی انجام داده و همانند سال ۲۰۱۳ دولت سوریه را عامل این حمله معرفی کنند.

گروه‌های تروریستی و مسلح در غوطه سال ۲۰۱۳ حمله شیمیایی علیه افراد غیر نظامی انجام دادند و دمشق را مسبب این حملات معرفی کردند که بر اثر فشار غرب و آمریکا، دولت سوریه همه سلاح‌های شیمیایی خود را به طور کامل نابود یا به بیرون منتقل کرد.

Cloob Facenama Afsaran Google plus Facebook Twitter artabaz Digg Stumble Upon
نظرات

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

تبلیغات