امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶

تاریخ خبر : ۹۶/۰۷/۱۸
کد خبر : 105909
چاپ خبر :

آتش‌سوزی عظیم در کالیفرنیا دست‌کم ۱۰ کشته برجا گذاشت

آتش‌سوزی بسیار عظیم در کالیفرنیای شمالی حدود 20 هزار نفر را بی‌خانمان کرد، تا کنون ۱۰ نفر کشته شده و ۲ بیمارستان نیز تخلیه شدند.

به گزارش خبرگزاری بیان، دهها هزار هکتار از اراضی کالیفرنیای شمالی بامداد امروز سه‌شنبه (دوشنبه به وقت آمریکا) در شعله‌های آتشی عظیم و به سرعت در حال گسترش سوخت و تقریبا ۲۰ هزار نفر از ساکنان این مناطق مجبور به ترک خانه‌های خود شده‌اند.

بنا بر گزارش «نیویورک‌تایمز»، در این آتش‌سوزی تا لحظه انتشار این خبر اعلام شده بود که یک نفر کشته شده است و دو بیمارستان نیز تخلیه شده‌اند. اما با گذشت حدود سه ساعت،‌ تعداد قربانیان این آتش‌سوزی به سه نفر افزایش یافت و هنوز دقایقی از انتشار این خبر نگذشته بود که شمار قربانیان این آتش‌سوزی به ۱۰ تن رسید.

مقامات پلیس و آتش‌نشانی در این منطقه کالیفرنیا تلاش کردند تا ساختمان‌های مسکونی را به طور کامل تخلیه کنند.

مقامات کالیفرنیا اعلام کردند که در حال حاضر نیروهای آتش‌نشان در تلاشند تا این آتش‌سوزی گسترده را در ۸ بخش این ایالت تحت کنترل خود درآورند.

بنا بر این گزارش، دست‌کم هزار و ۵۰۰ ساختمان مسکونی و تجاری تا کنون در این آتش‌سوزی گسترده نابود شده و پوشش گیاهی بیش از ۵۷ هزار هکتار نیز از بین رفته است.

مقامات کالیفرنیا گفته‌اند که این آتش‌سوزی گسترده تا کنون حدود ۱۵ تا ۲۰ هزار نفر از ساکنان این منطقه را مجبور به ترک خانه‌های خود کرده است.

 

Cloob Facenama Afsaran Google plus Facebook Twitter artabaz Digg Stumble Upon
نظرات

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

تبلیغات