امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶

تاریخ خبر : ۹۶/۰۵/۱۰
کد خبر : 103437
چاپ خبر :

خلاء قانونی نظارت بر عطاری‌ها/ فروش «داروی گیاهی» در عطاری‌ها ممنوع

رئیس دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: از آنجایی که عطاری‌ها مجوز فعالیت خود را از سازمان دیگری دریافت می‌کنند و نوع فعالیت آن‌ها مربوط به وزارت بهداشت بوده این موضوع باعث ایجاد خلاء قانونی در نحوه نظارت بر این مراکز شده است.

به گزارش خبرگزاری بیان  حسین رضایی‌زاده، رئیس دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی تهران در خصوص نحوه نظارت بر فعالیت عطاری‌ها و مراکز فروش گیاهان دارویی اظهار کرد: در حال حاضر عطاری‌ها بعنوان واحد صنفی در حال فعالیت هستند و برای فعالیت ملزم به دریافت جوز از وزارت صنعت،معدن و تجارت هستند.

وی افزود: نکته اساسی در خصوص فعالیت این مراکز ارتباط نوع فعالیت آن‌ها با سلامت مردم جامعه است و وظیفه نظارت بر سلامت مردم جامعه بر عهده وزارت بهداشت به عنوان متولی سلامت مردم جامعه قرار گرفته است.

رئیس دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی تهران ادامه داد: از آنجایی که عطاری‌ها مجوز فعالیت خود را از یک سازمان دیگر دریافت می‌کنند و نوع فعالیت آن‌ها مربوط به وزارت بهداشت بوده این موضوع باعث ایجاد خلاء قانونی در نحوه نظارت بر این مراکز شده است.

رضایی زاده تصریح کرد: لازم است برای حل شدن این مشکل با همگرایی سازمان‌ها راهکاری تهیه شود.

وی در پایان گفت: طبق ضوابط عطاری‌ها فقط محل فروش گیاهان دارویی هستند و به شکل طبقه‌بندی شده باید اقدام به فروش گیاهان خام کنند و فروش هر نوع داروی گیاهی در این مراکز مجاز نیست.

منبع: فارس

Cloob Facenama Afsaran Google plus Facebook Twitter artabaz Digg Stumble Upon
نظرات

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

تبلیغات