امروز : پنجشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۷

تاریخ خبر : ۹۶/۰۴/۱۷
کد خبر : 102660
چاپ خبر :
گروه خبری بیان گلپایگان

دور زدن قانون با حیاط خلوت

«من یک وقت گفتم قانون دانهای قانون شکن خطرناک تر از همه اند،کسانی که قانون را خوب بلدند ،پیچ و خم ها و دالانهای تو در توی قانون را خوب می شناسند ،اما قانون شکنند،بدون اینکه معلوم شود کارشان قانون شکنی است.


«من یک وقت گفتم قانون دانهای قانون شکن خطرناک تر از همه اند،کسانی که قانون را خوب بلدند ،پیچ و خم ها و دالانهای تو در توی قانون را خوب می شناسند ،اما قانون شکنند،بدون اینکه معلوم شود کارشان قانون شکنی است. اگر خدائی نکرده چنین چیزی برای ملت ما رواج پیدا کرد یک فاجعه است،این چیزی است که با نظام اسلامی و با انتظارمهدی موعود کاملا منافات دارد،این حدی است که من از مسئولان خواسته ام»

طرح این موضوع از سوی رهبر معظم انقلاب در مورد قانون دانهای قانون شکن و اغماض مجریان قانون از اجرای قانون همیشه مورد توجه امام جامعه قرار داشته و دارد.اگر کمی رودربایستی ها و مصلحت سنجی های مهلک را کنار بگذاریم و هرکس در منصب خود سنگینی امانت مسئولیتی  را که خون شهدا ء برگردنشان گذاشته درک کنند آنگاه جامعه نیز اصلاح خواهد شد .

گروه خبری بیان از بدو شروع بکار سعی کرده به صورت تخصصی و در چهارچوب قانون حرکت کرده و قصد دارد تا آنجا که در توان دارد در راه تبیین اهداف انقلاب گام بردارد و بی شک مابقی اصحاب رسانه دارای مجوز در شهرستان هم در همین چهارچوب در حال فعالیت هستند ،لیکن علی رغم هشدارهای مکرر در مورد راه اندازی کانالهای تلگرامی بی هویت درشهرستان گلپایگان که شروع به کار خبری و رسانه ای کرده اند متأسفانه تاکنون نه تنها اقدامی صورت نگرفته بلکه از شواهد پیداست که برخی از آنجا که نمی توانند خود به صورت مستقل و یا به نام سازمان و یا نهاد قانونی حقوقی خود  به دلیل منع قانونی اقدام به راه اندازی کانال خبری در تلگرام و یا هر صفحه ای در فضای مجازی نمایند  ویا به لحاظ شخصیتی نمی توانند برخی حرفها و منویات خود را بطور علنی مطرح نمایند با چشم پوشی از اجرای قانون به طور واضح با انتقال اخبار حیطه کاری خود در یکی دو کانال تلگرامی به نوعی رواج بی قانونی را ترویج کرده و به نوعی با دادن مصونیت به مدیر کانال و یا گرداننده صفحه مذکور با لابی و یا اغماض بستر فعالیت را فراهم کرده که این کار نه تنها قانونی نیست بلکه باعث روند رو به توسعه چنین فعالیتهای زیر پوستی شده که تا کنون چندین بار در خصوص عوارض و پیامدهای منفی فرهنگی ،اجتماعی و امنیتی  اینگونه اقدامات مطالبی را منتشره کرده ایم .

اگر قرار است کانالهای تلگرامی که بیشتر جنبه فعالیتهای خصوصی و خانوادگی و محدود فعالیت دارند را به آنها رسمیت دهیم چرا دادستان کل کشور کلیه دستگاههای دولتی رااز فعالیت در این فضاها منع کرد و همکاری با آنرا مصداق جرم دانستند ؟

چرا یک شخص به خود جرأت می دهد برای پی گیری مطالبات مردم  به راحتی کانال تلگرامی راه اندازی کند و جالب تر اینکه به برخی مکاتبات اداری نیز دسترسی داشته باشد و بعد با لطایف الحیلی به تبلیغ فردی خاص بپردازد؟ اگر این فرد خودسر انه اینکار را می کند که دسترسی آسان وی به برخی مسائل اداری خیلی تعجب برانگیزا ست .
و کانالی دیگر نیز با زدن اخبار شهرستان و هم چنین طرح مسائل و مشکلات غیر واقعی که گاها مصداق تشویش اذهان عمومی است و به نوعی عملکرد مسئولان را بدون داشتن تعهدی زیر سوال می برد و زیرکانه  خود را به عنوان ناقل دیدگاههای مردم  مطرح می کند که هرچه قانون را زیر رو می کنی در هیچ کجای کتاب قانون و شرع نیامده فردی می تواند به راحتی در جایگاه مدعی العموم قرار گرفته و راست و دروغ را مطرح کند و آنگاه کسی کاری به کار وی نداشته باشد!!!

اگر یک مجموعه رسانه ای دارای مجوز و باسابقه قانونی از یک شخصی انتقاد و یا کم کاری ای را مطرح کند هزار جور باید پاسخ دهد ولی مشخص نیست چگونه یک کانال تلگرامی که هیچ جایگاه قانونی و تعریف شده ای در فضای رسانه ای کشور ندارد به خود اجازه می دهد به راحتی فعالیت کند و جالب اینکه از مسئولین نیز طلب پاسخ کند . و به سهولت با شایعه افکنی ذهنیت جامعه را مشوش کند.
همه این مطالب تنها یک چیز رادر ذهن متبادر می کند که نکند برخی برای دور زدن قانون با غمض عین چنین اقدامات غیر قانونی را پشتیبانی می کنند.

محمد ولایتی

Cloob Facenama Afsaran Google plus Facebook Twitter artabaz Digg Stumble Upon
نظرات
 1. محمدی گفت:

  سلام خیلی مسأله مهمی را بهش پرداختید متأسفانه یکی از کانالها داره به نوعی از مردم می خواهد که با طرح مشکلات خود از مسئولین پاسخ بخواهید ولی این درست نیست چون هرکس به عنوان سؤال یک شایعه و یک مطلب بدون دلیل و مدرک را مطرح میکنه و وقتی منتشر شد دنبال گرفتن و پاسخ دادن دیگر فایده ای ندارد چرا مسئولین اجازه می دهند به این راحتی این افراد برای خود وجه کاذب در پس تخریب جامعه بر آیند.

 2. سهراب گفت:

  این مطلب بسیار مهم هست من یک کارشناس علوم ارتباطات هستم بدون شک می گویم اگر مسئولین شهرستان جلوی این چند کانال را نگیرند در آیند منتظر گسترش شایعات و اتهامات بر علیه مردم و مسئولان باشند چه لزومی دارد یه کانال که هیچ جایگاهی در فضای رسانه ای ندارد به راحتی کار خبری کند و جالب اینکه هیچ کسی حرفی نزند یا مسئولان متوجه این گونه اقدامات نیستند و یا اعتماد بی مورد به گردانندگان دارند و یا …..بهر حال مساله مساله ساده ای نیست

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

تبلیغات
  • رضا فیروزی: بختیار راست میگه!!!!!!!!چرا نمیزاریدسر مردموشیره ب...
  • امجدی: امروز جای مرجع بزرگ و فقیه صمدانی مرحوم آیت الله ا...
  • ستاره بخشنده: سلام . اون همه هزینه ای که از مردم و از کبابی ها ...
  • رضا فیروزی: سلام وباتشکر از امام جمعه اگاه وفهیم(الهی100هزار م...
  • رضا فیروزی: سلام/برگزاری این جشنواره هیچ فایده ای برای شهرندار...
  • رضا فیروزی: سلام/برگزاری این جشنواره (جشنواره کباب)هیچ فایده ا...
  • رضا فیروزی: جناب بختیارنماینده محترم!!!!!!!!!!! پیمان نامه(...
  • زهرا: سلام بر شما پدرمهربان :این شعر زیبا برای دل من نوش...
  • رضا فیروزی: به عنوان یک معلول فعال درعرصه هنر(شعرونویسندگی) وو...
  • رضا فیروزی: تابعضیهادست ازاین بگو مگوها وحرفای خاله زنکی برندا...
  • قاسم اشراقی گلپایگانی: دوست عزیز جناب آقای ابراهیمی از اینکه مرتب مرا به ...
  • ابراهیم اابراهیمی: استاد عزیز و گرامی جناب آقای اشراقی عزیز : با عرض...
  • محمد: سلام بهتره است به جای پرداختن به این حرف های بی ا...
  • رضا فیروزی: ازقراین وشواهد برمی آید نامبرده(آقای ضابطی)از مدیر...
  • رضا فیروزی: نکنید اینکارها را(سانجم این کارهاضضرر بیشتر شهر اس...
  • رضا فیروزی: برادرعزیز/دوست محترم /شهامت جنابعالی قابل تحسین اس...
  • محمد: با سلام درود بر حضرت محمد (ص) و ال ایشان همان ب...
  • ا: سلام ۱-همچین رفتاری از کارگزار دولت بی تدبیران و ن...
  • سروش سلیمی: درود برشرفتان. حق نگهدارتان. Soroushsalimi66@...
  • رضا فیروزی: اهالی هنر بصورت مختصرخواسته های خودرادرحضورمدیرکل ...
  • رضا فیروزی: ایو اله بیان چراغ اولو روشن کردی /مرحبا مرحبا. خ...
  • محمدیان: این که مردم در گلپایگان فرصت سوزی نمی کردند باید ت...
  • رضا فیروزی: «فضای جامعـــه»انتقادی ...
  • رضا فیروزی: چرا مردم گلپایگان در برخورد با این مطالب نظری نمید...
  • رضا فیروزی: مردم عزیز ایران//به نظرم مرتیکه منافق داره به رفقا...