امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶

تاریخ خبر : ۹۵/۰۹/۳۰
کد خبر : 88680
چاپ خبر :

بارش برف در «کفریا و فوعه» و وخیم‌تر شدن حال بیماران و مجروحان

همزمان با ادامه کارشکنی گروه‌های تکفیری در برابر خروج اتوبوس‌های حامل مجروحان و بیماران از کفریا و فوعه، منابع سوری از بارش شدید برف و وخیم‌تر شدن حال بیماران خبر دادند.

139509291247397049489594

به گزارش خبرگزاری بیان  تروریست‌های باقی‌مانده در محله‌های شرقی حلب بار دیگر توافق را با پافشاری بر خروج سرکردگانشان با خودروهای اختصاصی‌شان نقض کردند.

یکی از منابع تسنیم با بیان این مطلب گفت: بله، افراد مسلح بار دیگر توافق را نقض کردند، آنها اصرار دارند تا سرکردگانشان با خودروهای اختصاصی خود خارج شوند که ارتش سوریه با این درخواست آنها مخالفت کرده است.

بر اساس اطلاعات موجود همچنان حدود ۲۲۰۰ فرد مسلح در محله‌های شرقی حلب باقی مانده‌اند، البته هنوز معلوم نیست شاید شماری از تروریست‌ها در این محله‌ها مخفی شده باشند و تعدادشان مشخص نیست، زیرا دروغگویی آنها پایانی ندارد.

مهمترین گروهی که در محله السکری باقی مانده، گروه تروریستی موسوم به نورالدین زنگی است که با اکثر سرکردگانش حضور دارد، اکثریت افراد مسلح این گروه از ساکنان حلب هستند، گفته می‌شود شماری از سرکردگان خارجی این گروه هم حضور دارند.

تروریست‌های تکفیری همچنین اتوبوس‌های اعزامی از کفریا و فوعه را در ایست‌های بازرسی خود در الراشدین متوقف کرده و اجازه حرکت به آنها نمی‌دهند و به همین سبب بسیاری از سرنشینان این اتوبوس‌ها که بیمار و مجروح هستند به‌خاطر شرایط سخت آب و هوایی و سرمای شدید به‌شدت در رنج هستند و بدتر از همه این‌که تروریست‌های تکفیری به آنها فحاشی و آنها را تحقیر می‌کنند.

یک منبع مطلع با بیان این مطلب به خبرنگار تسنیم در سوریه گفت اتوبوس‌های حامل بیماران و مجروحان شهرک‌های کفریا و فوعه از روز گذشته همچنان در ایست بازرسی باند تروریستی جیش‌الفتح متوقف هستند و تروریست‌ها  اجازه عبور به آنها نمی‌دهند.

یک افسر سوری شب گذشته در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم تأکید کرد دولت سوریه درخواست افراد مسلح را رد کرده، اما آنها گفته‌اند تنها در مقابل خروج ۱۰ خودروی اختصاصی‌شان، اجازه می‌دهند یک دستگاه اتوبوس حامل ساکنان کفریا و فوعه خارج شود.

برف کفریا و فوعه را فرا گرفت

در حالی که شماری از مردم مظلوم کفریا و فوعه در انتظار هستند تا تروریست‌های تکفیری به کارشکنی خود پایان دهند و اجازه خروج اتوبوس‌ها برای حرکت به سمت حلب را بدهند، بارش برف بر مشکلات آنها افزوده است.

از صبح امروز بارش برف در شهرک‌های کفریا و فوعه در حومه ادلب آغاز شده تا دلیل دیگری برای تاخیر در خروج مردم باشد، چرا که خبرهایی در دست است که راه‌ها به سبب شدت بارش برف اجازه حرکت خودروها را نمی‌دهد.

منابع داخلی در فوعه گفتند مردم در مقابل اتوبوس‌ها در میدان الفوعه تجمع کرده بودند، پس از بارش برف و سرمای شدید هوا به منازل خود بازگشته‌اند و به ویژه حال مجروحان و بیماران پس از قرار گرفتن در معرض موج شدید سرما وخیم شده است، مردم در انتظار هستند که بار دیگر زمینه خروج و حرکت به سمت حلب فراهم شود.

منبع:تسنیم

Cloob Facenama Afsaran Google plus Facebook Twitter artabaz Digg Stumble Upon
نظرات

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)

تبلیغات