امروز : چهارشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۶

تاریخ خبر : ۹۶/۰۲/۲۸
کد خبر : 99226
چاپ خبر :

یارانه های نقدی در نقش وثیقه بانکی

بر اساس ابلاغیه بانک مرکزی خانوارها می توانند از این به بعد به پشتوانه یارانه نقدی خود تا 5 میلیون تومان وام دریافت کنند. نرخ سود آن 18 درصد است. البته بانک مرکزی گفته که بانک ها می توانند به منظور پوشش ریسک انواع وثیقه متعارف را نیز اخذ کنند.

androidonlinenewsimage

به گزارش خبرگزاری بیان  بر اساس ابلاغیه بانک مرکزی خانوارها می توانند از این به بعد به پشتوانه یارانه نقدی خود تا ۵ میلیون تومان وام دریافت کنند. نرخ سود آن ۱۸ درصد است. البته بانک مرکزی گفته که بانک ها می توانند به منظور پوشش ریسک انواع وثیقه متعارف را نیز اخذ کنند.

آن گونه که روابط عمومی بانک مرکزی گزارش کرده، بانک مرکزی از امکان صدور کارت‌های اعتباری به پشتوانه یارانه واریزی به حساب خانوارها خبر داد و درباره شرایط آن توضیح داد که تمام سرپرستان خانوارها که مشمول اخذ یارانه می‌باشند، می‌توانند با ارائه درخواست برای اخذ یاراکارت اعتباری به بانک یا مؤسسه اعتباری مراجعه کنند.علاوه بر آن، به هر خانوار مشمول دریافت یارانه، صرفاً یک فقره یاراکارت اعتباری اعطا و کارت مزبور به نام سرپرست خانوار صادر می شود. همچنین تاکید شده که صدور یاراکارت اعتباری به پشتوانه حساب‌های یارانه‌ای اشخاص مشمول انجام می‌پذیرد.
بر اساس سایر شرایط این طرح، بازپرداخت تسهیلات اعطایی به صورت خودکار از محل حساب‌های یارانه‌ای اشخاص انجام می‌پذیرد. سقف تسهیلات اعطایی به اشخاص مشمول با توجه به میزان یارانه خانوار تعیین می شود. در هر حال، در مرحله اول سقف پرداخت تسهیلات از طریق این سازوکار پنجاه میلیون ریال است.
بر این اساس، یاراکارت اعتباری دارای ویژگی گردان است؛ بدین نحو که تا تاریخ انقضا، همواره به میزان مابه‌التفاوت مبلغ سقف اعتبار و اصل تسهیلات تسویه نشده توسط مشتری، دارای اعتبار است.
همچنین مهلت بازپرداخت تسهیلات نسیه اقساطی، به تشخیص بانک یا مؤسسه اعتباری، حداقل ۳۶ ماه و حداکثر ۶۰ ماه می‌باشد.
درباره نرخ سود این تسهیلات نیز اعلام شده که بر اساس نرخ های مصوب شورای پول و اعتبار در مورد عقود غیرمشارکتی محاسبه می‌شود. یعنی نرخ سود آن ۱۸ درصد خواهد بود.
به منظور پوشش ریسک ناشی از قطع یارانه خانوارها، بانک یا مؤسسه اعتباری می‌تواند نسبت به اخذ سفته و یا سایر تضامین متعارف قابل ارائه از سوی اشخاص مشمول به تشخیص خود، اقدام کند.

منبع: خراسان

Cloob Facenama Afsaran Google plus Facebook Twitter artabaz Digg Stumble Upon
نظرات

دیدگاه شما


تبلیغات