امروز : چهارشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۶

تاریخ خبر : ۹۶/۰۲/۲۸
کد خبر : 99259
چاپ خبر :

کشف محموله بزرگ ۵۰ میلیارد تومانی قاچاق کالا توسط وزارت اطلاعات

سربازان گمنام امام زمان(عج) با همکاری گمرکات کشور و دستگاه‌ قضایی موفق به کشف یک محموله بزرگ متشکل از ۳۰ هزار استیلت قاچاق در حاشیه تهران شدند.

1396021713583960410758634

به گزارش خبرگزاری بیان  قاسم خورشیدی با اعلام خبر انهدام یک شبکه بزرگ قاچاق و کشف دهها هزار استیلت قاچاق توسط سربازان گمنام امام زمان(عج) در استان تهران، اظهار داشت: سربازان گمنام امام زمان(عج) با همکاری دستگاه قضایی کشور و گمرکات موفق شدند پس از مدت‌ها کار اطلاعاتی، ۶ انبار بزرگ استیلت غیرمجاز را در اشتهارد و اطراف شهر ری شناسایی و کشف کنند.

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز افزود: براساس اقدامات انجام شده ماموران وزارت اطلاعات توانستند از این ۶ انبار حدود ۳۰ هزار دستگاه استیلت از برندهای مختلف خارجی را که بیش از ۵۰ میلیارد تومان ارزش ریالی داشته شناسایی و کشف کنند.

وی با بیان اینکه به دنبال کشف این محموله بزرگ دو نفر از مالکین این کالاها دستگیر شدند گفت: به محض ورود سربازان گمنام امام زمان و مسئولین گمرک به این انبارها قاچاقچیان کامپیوترها و اسناد و مدارک حاضر در این محل‌ها را آتش زدند تا دست ماموران وزارت اطلاعات به این اسناد نرسد ولی ماموران حاضر در این عملیات موفق به شناسایی و دستگیری ۲ نفر از مالکین این کالاهای قاچاق شدند.

خورشیدی در خصوص نحوه ورود این محموله بزرگ به کشور اظهار داشت: بررسی‌های اولیه نشان می‌دهد که بخش قابل ملاحظه‌ای از این کالا با سوء استفاده قاعده ۲ الف مقررات گمرکی وارد شده که براساس آن افراد می‌توانند در هویت‌های مختلف قطعات منفصله یک دستگاه را از گمرکات گوناگون وارد کشور کنند, که اعضای این باند با سوء استفاده از این قاعده, کالاهای مذکور را تحت عنوان کالاهای اولیه با تعرفه گمرکی پایین به کشور وارد کرده بودند.

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در پایان با تاکید بر اینکه دستگاه‌های عضو ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز بدون توجه به فضاسازی‌های انتخاباتی این روزها به وظایف قانونی خود عمل می‌کنند، خاطرنشان کرد: خوشبختانه وزارت اطلاعات، نیروی انتظامی، دستگاه قضایی، گمرکات کشور و سایر دستگاه‌های عضو ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز همچون سنوات اخیر با شدت با ورود کالای قاچاق به کشور مبارزه می‌کنند و این بار نیز موفق شدند قاچاقچیان دانه‌درشت را مورد ضربه قرار دهند.

Cloob Facenama Afsaran Google plus Facebook Twitter artabaz Digg Stumble Upon
نظرات

دیدگاه شما


تبلیغات