امروز : چهارشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۶

تاریخ خبر : ۹۶/۰۲/۱۳
کد خبر : 98039
چاپ خبر :
در شبکه خبر

قالیباف: کسی نمی‌تواند بگوید من انقلابی هستم اما از مردم جدا باشد

کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: کسی نمی‌تواند بگوید من انقلابی هستم، اما از مردم جدا باشد و به توده‌های مردم توجه نکند.

1396021321190538210722624

به گزارش خبرگزاری بیان محمدباقر قالیباف کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری امشب (چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت) در برنامه گفت‌وگوی شبکه خبر، درباره حفظ روحیه انقلابی‌گری و شاخصه‌های رهبر انقلاب درباره انقلابی‌گری، گفت: اول باید ببینیم انقلاب چیست و انقلابی کیست و سپس مصادیق آن را دنبال کنیم. با توجه به نگاه‌های مقام معظم رهبری و خواست‌های مردم بر این باور هستم انقلاب یعنی مجموعه کارهایی که در چهارچوب اسلام سیاسی امام(ره) برای خدمت به مردم اتفاق بیفتد.

وی افزود: هدف ما در ۱۲ فروردین سال ۵۸ همین بود که نظام مقدس جمهوری اسلامی بتواند به جامعه خدمت کرده و جامعه را به‌سمت رفاه مادی و سعادت اخروی پیش ببرد. انقلاب نیز هر کسی است که بتواند این کار را انجام دهد تا کارآمدی دین در اداره امور جامعه را برای این مردم عزیز با اولویت محرومان و مستضعفان به اثبات برساند.

قالیباف با بیان اینکه “کسی نمی‌تواند بگوید من انقلابی هستم، اما از مردم جدا باشد و به توده‌های مردم توجه نکند”، اظهار داشت: انقلاب ما انقلاب مستضعفان و یک انقلاب مردمی بوده است. بخشی از افراد در جامعه تافته جدابافته هستند، به این معنی که قانون‌شکنی کرده، قانون را دور می‌زنند و با استفاده از رانت اطلاعات، از توده مردم جدا هستند. این افراد ویژه‌خوارانی هستند که برای مردم مشکلات و چالش هم درست می‌کنند.

کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری خاطرنشان کرد: انقلابی کسی است که بتواند دغدغه مردم را حل کند. امروز نزدیک به ۱۰ میلیون از جامعه در فقر شدید هستند و ۲۵ میلیون نفر از کم‌درآمدها هستند. ما در حین اینکه ۱ درصد جمعیت دنیا را داریم، اما ۵ درصد منابع را داریم، بنابراین انقلابی نمی‌تواند بگوید “نداریم و نمی‌شود”. ما امروز جوان‌های قابل و خلاقی را داریم که با تکنولوژی‌ها و مدیریت نسل چهارم آشنا هستند. انقلابی نمی‌تواند بگوید “ما نمی‌توانیم”.

منبع: فارس

Cloob Facenama Afsaran Google plus Facebook Twitter artabaz Digg Stumble Upon
نظرات

دیدگاه شما


تبلیغات